Deelname 13de Taalolympiade

Gepubliceerd op 13 juni 2014

In februari j.l. namen voor het eerst drie leerlingen van onze school deel aan de Taalolympiade van de Universiteit Leiden. Onder begeleiding van docent Henkjan Sprokholt  zetten Susan Bergamin, Marit Sommer en Ernö Groeneweg zich aan zes uiteenlopende taalraadsels. Susan eindigde het hoogst, op een 32eplaats. Niet gek voor een eerste deelname in een veld van meer dan honderd deelnemers. Een bescheiden succesje dat naar meer smaakt. Om de opgaven op te lossen hoef je geen talenknobbel te hebben of veel vreemde talen te spreken. Wie logisch nadenkt, kan vragen over de meest vreemde talen of bijzondere schriftsoorten beantwoorden. En zo kregen de deelnemers dit jaar onder andere Bahasa Indonesia, Armeens, Trio (taal van een Indianenstam in de oerwouden van Suriname met nog maar een paar duizend sprekers) en Riffijns (de Berbertaal van het Rifgebergte) voorgeschoteld. Puzzelen op hoog niveau met als grootste beloning de voldoening dat dat de raadsels te kraken zijn. Het is kortom een olympiade die naar meer smaakt. Wie belangstelling heeft voor deelname volgend jaar kan zich melden bij de heer Sprokholt. Enige training is namelijk wel vereist!

Zie de website van de RUL voor meer informatie.