Coornhert-debaters plaatsen zich voor WK-selectie

Gepubliceerd op 31 mei 2017

Maar liefst drie Coornhert-debaters zijn door de selectie van de World Schools Academy, de selectiedag voor toptalenten onder de Nederlandse scholierendebaters. Isa Dijkstra (klas 5) zat bij de beste zeven en komt dus bij de voorselectie voor het WK van 2018. Daan Zieren (3) en Thomas Urgert (4) zijn geselecteerd voor de “junior track” voor getalenteerde jongere debaters. De debaters zijn gekozen uit een grote groep debattalenten uit heel Nederland na een dag vol debatten en workshops. De komende tijd worden ze extra getraind door ervaren trainers uit de Nederlandse debatwereld, die hoog hebben gescoord op EK’s en WK’s.

Isa debatteert al jarenlang en zit in het NK-team van het Coornhert. Met dit team werd ze dit jaar vijfde op het NK voor Scholieren. Ook Thomas heeft al een flinke debatcarrière: evenals Daan tweede bij het onderbouw debattoernooi en Kleine Prinsjesdag, waar de beste onderbouwdebaters tegen elkaar strijden in de Ridderzaal, en lid van het NK-team. Daan heeft Thomas ook al eens met succes vervangen in het finaleteam van het Coornhert in de Benelux Debatcompetitie.